11 powodów, dlaczego nie chudniesz

Czy próbujesz schudnąć, ale nie widzisz rezultatów? Wprowadzając niewielkie zmiany w diecie, ćwiczeniach i codziennym stylu życia może Ci się udać uzyskać o wiele lepsze rezultaty. Oto kilka powodów, dla których nie tracisz tłuszczu i co z nimi zrobić.
1

Nie jesz śniadania


Nie zjedzenie śniadania może mieć niekorzystny wpływ na metabolizm. Metabolizm się spowolni i potencjalnie masa ciała może się zwiększyć. Nie omijaj śniadania. Rano zjedz coś, co zawiera białko, czyli na przykład kanapkę z jajkiem na ciemnym chlebie.


2


Robisz za dużo przerw w diecie i ćwiczeniach


Jeśli ćwiczysz sporadycznie i jesz zdrowo raz na jakiś czas, nie oczekuj zmian. Niestety większość z nas musi poświęcić czas i włożyć odpowiedni wysiłek, żeby zobaczyć rezultaty. To znaczy zdrowe posiłki, kilka treningów siłowych na tydzień i dodatkowe kardio, i robienie tego regularnie bez większych przerw.


3


Przejmujesz się tym, co pokazuje waga


Im bardziej skupiasz się na numerze, który widzisz na wadze, tym bardziej może Cię to zniechęcać. Więc odłóż wagę na bok i zmierz wyniki patrząc w lustro lub sprawdzając, czy ubrania na Ciebie pasują. Możesz przybrać na wadze, kiedy budujesz mięśnie, ale wciąż wyglądać szczuplej i wchodzić w swoje ulubione spodnie. Stres jest gorszy dla zrzucenia kilogramów, więc nie przejmuj się, ile warzysz.


4


Jesteś na niskokalorycznej diecie


Badania pokazują, że diety w których pijesz tylko soki, lub inne niskokaloryczne i niepożywne diety nie są odpowiedzią na utratę wagi i jej utrzymanie. Podczas gdy na początku możesz zobaczyć, że kilogramy się zmniejszają, u większości osób ta waga to utrata wody i węglowodanów. I niestety, w większości przypadków takie diety doprowadzają do powrotu wagi i wprowadzają ciało w stan szoku. Najlepiej unikać szybkich diet odchudzających i trzymać się długotrwałych metod, czyli zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń.

Mówię o tym tutaj: Czy niskokaloryczne diety działają? (Video)

5


Budujesz mięśnie


Pamiętaj, że utrata wagi i utrata tłuszcz to dwie różne rzeczy. Kiedy ćwiczysz więcej i zwiększasz masę mięśniową, możesz zauważyć, że waga pozostaje taka sama. Nie oznacza to, że cała ciężka praca, jaką wykonujesz, idzie na marne! Mięśnie są cięższe od tłuszczu. Innymi słowy, można wyglądać i czuć się szczuplej, nawet jeśli masa ciała pozostaje taka sama. Pamiętaj też, że im więcej masz mięśni, tym większy potencjał do spalania tłuszczu, co prowadzi do przyspieszonych wyników.


6


Pijesz dietetyczne napoje gazowane


Wiele substancji chemicznych zawartych w gazowanych napojach „dietetycznych” może być odpowiedzialnych za wzdęcia, a nawet przyrost wagi. Najlepiej ich unikać i pić jak wodę lub domowe, naturalnie słodkie napoje, takie jak woda z owocami lub herbata ziołowa z miodem.


7


Nie jesz węglowodanów


Wyeliminowanie węglowodanów może z czasem doprowadzić do zwiększenia ilości tłuszczu i możesz nie mieć energii do ćwiczeń. Choć diety kito i niskie w węglowodany sprawdzają się dla niektórych, większość z nas potrzebuje węglowodanów, aby dostarczyć naszemu organizmowi energii przez cały dzień i aby pomóc w metabolizmie tłuszczu. Ważne jest jednak, aby wybrać zdrowsze węglowodany, które są nierafinowane lub nieprzetworzone. Produkty takie jak chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż i komosa ryżowa to świetne opcje. Jedz z umiarkowaniem.


8


Twój trening nie jest wystarczająco interesujący


Twoje ciało jest bardzo inteligentne. Jeśli robisz to samo w kółko, uczy się i rozwija pamięć mięśniową. Z biegiem czasu twoje ciało dostosuje się i ćwiczenia nie będą wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu zmieniać trening. Jeżeli chcesz widzieć więcej, zapraszam do zapisania się do programu.


9


Ćwiczysz tylko kardio


Potrzebujesz silniejszych mięśni, aby zwiększyć możliwości do spalania tłuszczu i zwiększyć liczbę kalorii spalanych każdego dnia. Zacznij stosować trening siłowy, aby uzyskać ładne stonowane i szczupłe ciało. Nawiązując do powyższego punktu, mieszanie rodzajów ćwiczeń jest ważne w spalaniu tłuszczu.


10


Nie jesteś tak surowa, jak myślisz


Oczywiście, bardzo ważne jest, aby pozwolić naszemu ciału na odpoczynek i okazjonalne zjedzenie czegoś, na co mamy ochotę, bez myślenia o konsekwencjach. Ale jeżeli robisz to częściej, niż na to zasługujesz, możesz nie zobaczyć rezultatów, jakich oczekujesz.


11


Nie jesz odpowiednich posiłków po treningu


Badania wykazują, że przekąska z białkiem po treningu może poprawić wydajność i spalić więcej kalorii podczas sesji (1). Z białka w proszku możesz zrobić bardzo smaczny koktajl i wypić go przed i po treningu.


Monika


Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania


Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.