4 sposoby, żeby poprawić produktywność


Każdy chciałby mieć więcej czasu. Czas jest bardzo cennym zasobem. Poprawa sposobu, w jaki zarządzasz swoim czasem, może być jednym z największych darów, jakie sobie sprawisz. Istnieje wiele sposobów na zwiększenie produktywności i zaoszczędzenie czasu. Oto 4 z nich.


1. Zacznij od rana


Obudź się wcześnie i pozwól sobie na produktywny sposób myślenia dzięki rutynie i diecie! Produktywni ludzie zaczynają dzień od rutyny, czy to medytacji, ćwiczeń czy wizualizacji i jedzą zdrowe śniadanie, które dodaje im energii na cały dzień. Bez zdrowia i czystego umysłu nie da się być produktywną osobą. Dlatego zadbaj o swoje ciało. Nie zmieniaj rutyny w dni wolne, żeby zwiększyć swoje szanse na sukces!


2. Praca i energia


Produktywni ludzie planują zadania w zależności od poziomu energii. Praca, która wymaga najwięcej skupienia i koncentracji, powinna być zaplanowana w czasie kiedy twój umysł pracuje najlepiej, za to zadania siłowe wtedy, kiedy masz najwięcej energii. Mniej ważne czynności mogą być wykonane, wtedy kiedy poziom energii i skupienia się obniża. Zaplanuj czynności w zależności od poziomu energii, a przekonasz się, że łatwiej je zrealizować.


3. Zmień listę „do zrobienia”


Zamiast pisać 10-20 rzeczy na swojej liście do zrobienia, napisz 2-3 najważniejszych, które muszą być zrobione pierwszorzędnie. W ten sposób nie obładowujesz się mnóstwem rzeczy, a zamiast tego możesz się skupić na kilku konkretnych sprawach, które wymagają twojej uwagi. Jeśli po ich zrobieniu pozostał ci czas, zrób następną listę złożoną z 2-3 rzeczy. Zaoszczędzisz czas, który inaczej poświęcasz na martwienie się. Niekończąca się lista do zrobienia może sprawić, że będziesz cię czuć przytłoczona. Zamiast tego zastąp je tym, co jest naprawdę ważne.


4. Zrób to, co trzeba


Nie zawsze musisz czuć się zmotywowana, żeby się zabrać za zrobienie czegoś, co trzeba. Jeśli chcesz zwiększyć swoją produktywność, czasami musisz myśleć o tym co trzeba zrobić jak o wyzwaniu. Zrób to, co trzeba dziś, aby uzyskać pożądane wyniki w przyszłości. I zrób to niezależnie od motywacji. Nie podejmuj decyzji o tym, co robisz dzisiaj na podstawie tego, jak się czujesz w tym momencie. Ustalaj je na podstawie tego, co chcesz osiągnąć.


Przyzwyczajenie się do nowych nawyków zajmuje czas, ale jestem pewna, że pomoże ci w zaoszczędzeniu czasu, bez względu na rodzaj pracy jaką wykonujesz. Dobre i produktywne nawyki doprowadzą cię do celu o wiele szybciej.


Monika


Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania

Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.