6 sposobów na zmotywowanie się do powrotu do ćwiczeń

Wiem, jak to jest, kiedy zaplanujesz sobie codzienny trening i nagle coś się stanie i opuszczasz jeden dzień. Ten jeden dzień zamienia się w dwa, trzy dni... Nie wiesz, nawet kiedy minął tydzień bez ćwiczeń. To takie zamknięte koło, bo jak odpuścisz sobie tydzień, to trudniej jest wrócić do treningu, niż tylko po jednym wolnym dniu. Wiec jak zmotywować się do ćwiczeń, szczególnie po dłuższej przerwie? Oto kilka sposobów.1. Pamiętaj o swoich celach


Przypomnij sobie, dlaczego zaczęłaś ćwiczyć. Zerknij na zdjęcie, które motywuje cię do działania, albo zamknij oczy i wyobraź sobie osobę, jaką chcesz być. Wyobraź sobie, jak chcesz się czuć i co będziesz robić, kiedy osiągniesz swój cel. Zapisz to w notatniku albo dzienniku. Wizualizacja może być bardzo potężnym narzędziem, które jest często używane przez sportowców, aby osiągnąć to, do czego zmierzają. Znajdź zdjęcia osoby, która ma podobne ciało do Twojego kształtu i zbliżone do tego, jak chcesz wyglądać. Za każdym razem, kiedy myślisz o zrobieniu sobie wolnego od siłowni albo ćwiczeń, spójrz na te zdjęcia i przypomnij sobie, czego chcesz i dlaczego to robisz. Pamiętaj, że nie starasz się wyglądać tak, jak ludzie z tych zdjęć: używasz ich sukcesu jako motywacji, abyś stała się najlepszą wersją siebie.


2. Wybacz sobie


Każdy jest człowiekiem i jak to ludzie, zdarzają się nam wszystkim błędy i pomyłki. Nie ma po co płakać nad rozlanym mlekiem, bo to tylko doda niepotrzebnego stresu do twojego życia. A stres jest najgorszy dla zdrowia. Zamiast tego wybacz sobie i patrz do przodu. Wróć do pozytywnego myślenia i jak tylko będziesz znajdziesz chwilę idź potrenować.


3. Usuń przeszkody


Jeśli przestałaś chodzić na siłownię lub ćwiczyć z powodu pewnych przeszkód, które wciąż się pojawiają, to dobrze jest je zidentyfikować, a następnie włożyć trochę pracy w ich wyeliminowanie w jak największym stopniu. Być może problem polega na tym, że codziennie musisz zostawać dłużej w pracy i z tego powodu nie idziesz na trening. Jeżeli tak jest, to idź na trening przed pracą. Jeśli chcesz trenować rano, ale nie możesz wstać z łóżka, idź wcześniej spać. Przemyśl co stoi na przeszkodzie do twojego treningu i zmień co tylko możliwe.


4. Dodaj urozmaicenia


Robienie tego samego w kółko może być powodem, dla którego przestajesz ćwiczyć. Jeśli kiedykolwiek poczujesz się znudzona tymi samymi ćwiczeniami, zmień je. Zajrzyj na mojego blog czy stronę na Facebooku a znajdziesz tam różnego rodzaju zestawy ćwiczeń, które będę dodawać regularnie.


5. Znajdź znajomego do treningu


Znajdź przyjaciółkę albo znajomą, która ma podobne cele do ciebie i wzajemnie się motywujcie. Zaplujcie razem trening z tygodniowym wyprzedzeniem i trzymajcie się swojego planu. Czasami po prostu potrzebujemy lekkiego „kopa” od kogoś, aby pomoc nam się zmotywować.


6. Pozbądź się negatywnych myśli


Wiele osób nie osiąga swoich celów ze względu na negatywne rzeczy, które sobie sami wmawiają. Nie usprawiedliwiaj się, wmawiając sobie, że czegoś nie możesz osiągnąć. Zamiast tracić czas, zabierz się do roboty i nie myśl o niczym innym. Twoje życie jest w twoich rekach i tylko ty możesz je zmienić. Przestań czekać na kogoś innego i sama zacznij wprowadzać pozytywne zmiany. Twoje codzienne nawyki doprowadzają do tego, kim jesteś.


Motywacja pochodzi z wewnątrz. Ludzie, którzy osiągają najwięcej w życiu, nie czekają aż codziennie rano ktoś ich wyciągnie z łóżka i zmotywuje do działania. Robią to sami, bo wiedzą dokąd idą i jak tam dotrzeć. Dowiedz się, dlaczego chcesz trenować, jak trenować i zawsze trzymaj ten oraz w swoich myślach, abyś również doszła do swoich celów. A teraz idź na trening kochana!


Monika


Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania


Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

WHAT IS YOUR "WHY"?

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.