7 sposobów na wzdęty brzuch

Jeśli cierpisz na zaparcia i masz problemy z trawieniem posiłków to możliwe, że ciężko ci osiągnąć plaski brzuch. Co gorsza, wzdęty brzuch często pojawia się w sytuacjach społecznych, czyli kiedy chcemy ładnie wyglądać w obcisłej sukni: na weselu czy w klubie, na co ma wpływ ilość spożywanego alkoholu i zjedzonych posiłków lub ich rodzaj.


Wyprobuj kilka z poniższych rad, aby szybko poradzić sobie ze wzdętym brzuchem, ale pamiętaj, że jeżeli regularnie zdarzają ci się wzdęcia i problemy z trawieniem, powinnaś skonsultować się z dietetykiem, który pomoże ci znaleźć przyczynę. Zdrowe bakterie w jelitach to podstawa zdrowego życia.


1. Pij dużo wody


Zamiast napojów gazowanych wybierz wodę. Nawet dietetyczne napoje gazowane mogą doprowadzić do wzdęć, ponieważ zawierają gaz i słodzik. W rzeczywistości sztuczny słodzik ogólnie nie jest dobry dla zdrowia i chcesz go unikać jak ognia, ale jest również główną przyczyną wzdęć. Pij wystarczająco wody w ciągu dnia i staraj sie nie odwadniać. Jeśli uważasz, że zwykła woda jest nudna, dodaj do niej kilka plasterków świeżych owoców albo kilka listków świeżej mięty.


2. Mięta


To wspaniałe zioło jest naturalnie antyspasmodyczne i może osłabić skurcze żołądka, które zwykle poprzedzają wzdęcie. Wypij herbatę miętową lub zmieszaj trochę czystego, miętowego olejku eterycznego (wyprodukowanego do spożycia, nie standardu kosmetycznego) z wodą, aby pomoc w trawieniu.


3. Imbir


Z imbiru można zrobić ostrą herbatkę lub można nosić przy sobie sproszkowany imbir w formie kapsułki. Imbir to silny środek trawienny i może przynieść ulgę w szerokim zakresie problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak nudności, wymioty i wzdęcia.


4. Pij ocet jabłkowy przed posiłkiem


Dodaj 1 łyżkę naturalnego octu jabłkowego (nie białego octu!) do szklanki cieplej wody i wypij przed posiłkiem, aby wspomóc trawienie.


5. Gryź jedzenie


Nie jedz w pospiechu. Gryz każdy kęs, zanim go połkniesz i staraj się nie spieszyć, kiedy jesz, ponieważ kiedy połykasz duże kawałki i zbyt dużo powietrza, to może sprawić ze twój brzuch będzie wzdęty i trudniej będzie ci strawić posiłki.


6. Uważaj na suplementy


Jeżeli stosujesz białko serwetkowe jako suplement diety, upewnij sie, że produkt, który posiadasz, nie zawiera niezdrowych dodatków. Zamiast kupować białko lub inne suplementy ze sztucznymi słodzikami, możesz sama zmiksować je z bananami czy truskawkami, które dodadzą im słodkości i smaku. Sztuczne składniki często doprowadzają do problemów z trawieniem. Sa osoby, które mają wzdęcia nawet po spożyciu czystego białka serwetkowego w proszku, wiec upewnij sie, że nie masz nietolerancji na tego typu produkty.


7. Weź probiotyki


Niezmiernie ważnym aspektem, w zapobieganiu wzdęć jest równowaga flory bakteryjnej. Przyjmowanie probiotyków (łącznie z prebiotykami) lub jedzenie żywności, która je zawiera może pomoc w walce z niezdrowymi bakteriami czy grzybami w jelitach. Żywność taka jak kiszona kapusta czy domowej roboty kefir to dobry wybór na pozbycie sie problemów z zaparciami, czy wzdęciami. Probiotyki sa szczególnie ważne po kuracji antybiotykami, która niszczy większość bakterii w żołądku, tych złych i tych dobre.


Tak wiele osób od lat cierpi na wzdęcia i uważa, że jest to normalne, ponieważ się do tego przyzwyczaili. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, to pamiętaj, że nie musisz z tym żyć. Jeśli masz probelem, znajdź dobrego specjalistę, który pomoże ci go rozwiązać.


Monika

Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania

Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.