Jak żyć pozytywnie


Bycie pozytywną osobą zależy od naszego sposobu myślenia. I choć nie zawsze jestem pewna siebie i zadowolona z wszystkiego, co się dzieje, większość czasu staram się skupiać na pozytywnych stronach życia. Kiedyś o wiele częściej myślałam negatywnie, a przygnębienie było dla mnie naturalnym stanem emocjonalnym. Byłam tak przyzwyczajona do tego sposobu myślenia, że nie wiedziałam, że można się czuć inaczej. Niestety w takich sytuacjach ciężko nam zauważyć dobre strony życia. Na szczęście nauczyłam się rozpoznawać te stany emocjonalne i wiem jak sobie z nimi szybko poradzić, żeby jeden zły dzień nie przeobraził się w zły tydzień czy miesiąc. Wiem, jak wspaniałe może być życie, kiedy skupiam się na jego dobrych stronach i zdecydowanie nie chcę wybierać negatywnych myśli. Tego sposobu „wybierania” jak chcemy się czuć, można się nauczyć. Oto kilka moich wskazówek.Traktuj siebie tak, jakbyś była swoją najlepszą przyjaciółką


Pamiętasz, kiedy ostatnio myślałaś o sobie negatywnie? Pomyśl, czy negatywne rzeczy, które myślisz o sobie, są dla ciebie dobre. Czy powiedziałabyś coś takiego swojej najlepszej przyjaciółce? Zamiast wmawiać sobie wszystkie złe rzeczy, o których do tej pory myślałaś, zmień je na pozytywne. Za każdym razem, kiedy złapiesz się na negatywnym myśleniu, zmień je natychmiast na pozytywne i zawsze zapytaj siebie: co byś powiedziała swojej najlepszej przyjaciółce, gdyby powiedziała, że tak o sobie myśli! Większość z was próbowałaby ją podnieść na duchu i zmotywować do pozytywnego myślenia i działania.


Odpuść sobie


Jeśli coś pójdzie nie tak, wyciągnij wnioski i zapomnij o tym. Trzymanie się bólu, złości lub frustracji nigdy nie przyniesie nic dobrego. Tego rodzaju emocje mogą cię przygnębić, jeśli im na to pozwolisz. Choć nie zawsze możemy kontrolować niechcianej sytuacji, zawsze możemy kontrolować to, jak na nią odpowiadamy. Czasami to oznacza odpuszczenie sobie, w ten sposób uwalniając złe myśli.


Kontroluj emocje


Czasami sytuacje i ludzie wywołują u nas niechciane, silne i negatywne emocje. Zamiast reagować natychmiast, odejdź na chwilę i ochłoń. W takich sytuacjach jesteśmy kompletnie zatopione w tych emocjach i czasami trudno zobaczyć co jest logiczne. Zanim zareagujesz, pomyśl o tym, co jest najlepszym rozwiązaniem z danej sytuacji.


Nie porównuj się


Nie porównuj swojego życia, wyglądu czy osiągnięć z innymi ludźmi. Zamiast tego zdaj sobie sprawę, że każdy, włącznie z tobą, jest wyjątkowy i ma coś niesamowitego do zaoferowania. I pamiętaj, że osoba, z którą się porównujesz ma również swoje problemy i zmagania.


Bądź wdzięczna za to, co masz


Postaraj się zobaczyć wszystko w pozytywny sposób i wyciągnij pozytywne wnioski z każdej sytuacji. Nie stresuj się zbytnio, gdy sprawy nie idą tak, jak zaplanowałaś, kiedy popełniasz błędy lub kiedy inni cię krytykują. Wszystkie te sytuacje, budują twój charakter. Zamiast tego szukaj dobrych rzeczy w każdej sytuacji, a jeżeli takich się nie da znaleźć, to zobacz, co możesz się nauczyć i krocz do przodu z podniesioną głową. Jest wiele wspaniałych rzeczy, z których możesz być zadowolona, jeżeli tylko będziesz gotowa je zauważyć. Szukaj nawet drobnostek, z których warto się cieszyć, a automatycznie twoje życie będzie bardziej pozytywne. Codziennie zapisz w dzienniku kilka rzeczy, za które jesteś wdzięczna w życiu. Zrób to rano, a cały dzień będzie pozytywny!


Bardzo ważne jest, aby patrzeć na życie z wdzięcznością za wszystkie swoje doświadczenia — wszystkie one dodają nam charakteru i mądrości. Zmiana myślenia to podstawa pozytywnego życia. W ten sposób znajdziesz w pozytywnym zamkniętym kole – im więcej pozytywnych myśli, tym lepsze życie, tym lepsze myśli i tak dalej. Powodzenia!


Monika

Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania


Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.