Jak lepiej spać - trzy proste wskazówki

Kiedyś prowadziłam bardzo niezdrowy styl życia, miałam nadwagę i bardzo źle spalam. Chodziłam spać o drugiej w nocy i wciąż nie mogłam spać i musiałam wstać o 6-7 rano, żeby iść do pracy. A teraz kładę głowę na poduszkę i budzę się po siedmiu albo ośmiu godzinach. I oto 3 proste wskazówki, żeby poprawić sen:


Wskazówka 1: upewnij się, żeby w pokoju było cicho i ciemno.Kup zasłony blokujące światło. Zamknij drzwi, wyłącz telewizor. Wyślij chrapiącego męża do innego pokoju! Zablokuj światło i jak odłosy z zewnątrz i ze środka domu. Wskazówka 2: przestań używać gadżetów godzinę przed snem.

Przestan patrzeć w ekran telewizora, telefonu czy tabletu, lub innych gadżetów emitujących niebieskie światło. Kiedy oglądamy telewizje czy patrzymy na telefon przed snem, nie wytwarzamy wystarczająco melatoniny (hormonu produkowanego przez szyszynkę), żeby przygotować nas do snu. Przez wyłączenie tych wszystkich gadżetów, Twoje ciało zacznie wytwarzać hormony, które przygotują Cię na dobry sen. W tym czasie, zamiast oglądać telewizje, przygotuj się na następny dzień. Zaplanuj następny dzień, napisz dziennik, przygotuj wszystkie ubrania, weź kąpiel, może to być długa kąpiel, relaksująca ze świeczkami. Po prostu zrób coś, co Cię zrelaksuje i przygotuje do snu, ale coś, co nie jest związane z patrzeniem w ekran. Wskazówka 3. Nie pij kawy po 2 po południu.


Może już to gdzieś słyszałaś, ale to zdecydowanie pomaga. Ja zrezygnowałam z kawy i herbaty całkowicie, i to zdecydowanie mi pomogło lepiej spać, ale to nie znaczy, że musisz całkiem zrezygnować z tych napojów. Szczególnie nie rób tego wszystkiego na raz. Po prostu zacznij od zmniejszania jednego albo pół kubka dziennie, aż dojdziesz do takiej sytuacji, że potrzebujesz kawy tylko rano, żeby się się obudzić, albo kiedy w ogóle jej nie potrzebujesz. Kawa działa pobudzająco i jej efekty w naszym organizmie są odczuwalne bardzo długo. I na prawdę warto to spróbować zastąpić ją czymś innym, jeżeli chcesz poprawić swój sen.

Mam nadzieję, że te wskazówki Ci pomogą, tak jak pomogły mi spać lepiej.

Jeżeli chcesz zdrowiej żyć ale nie wiesz od czego zacząć, zapraszam TUTAJ


#zdrowystylżycia #jakdobrzespać

Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.