Jak poradzić sobie z krytyką

Czy zauważyłaś, że kiedy zaczynasz robić coś nowego, czego wcześniej nie probowałaś, ludzie wokół ciebie probuja cię zdemotywować? Kiedy zaczęłam regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, bliscy mi ludzie krytykowali to, co robię, mówiąc, że przesadzam, proponując mi jedzenie ciasta i pizzy a zamiast na siłowni, spędzanie czasu w klubie z drinkiem w ręce. Choć na początku było mi trudno uwierzyć, że zamiast wpierać mój nowy styl życia, oni probowali zrobić wszystko, żebym przestała, szybko się nauczyłam, jak sobie z tym radzić. W końcu, jeżeli robimy coś dobrego dla naszego ciała i umysłu, to nie liczy się opinia tych, którzy chcą pozostać w tym samym miejscu. Jeżeli również zmieniasz styl życia lub podjęłaś się nowych, dobrych dla ciebie wyzwań i otrzymujesz krytykę od innych, oto kilka sposobów jak sobie z tym poradzić.

Nie możesz zadowolić wszystkich.

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i mamy różne opinie na różne tematy, ale jedna opinia, która naprawdę ma znaczenie, to ta, którą masz o sobie samej. Zadowalanie innych i ich oczekiwań co do tego, kim masz być może zająć ci całe życie. Będzie to życie wypełnione udawaniem. Możesz się starać być tym, kim nie jesteś, ale to nie przynosi szczęścia, nawet jeżeli myślisz, że zadowoli to innych ludzi wokół ciebie. O wiele lepiej poświęcić swoją energię na ulepszanie siebie, jeżeli to jest to, czego chcesz w życiu. Nie jesteśmy na tej ziemi, aby zadowalać wszystkich wokół, i kiedy my nie jesteśmy szczęśliwe, nie możemy się dzielić szczęściem z nikim. Oczywiście, każdy z nas ma obowiązki, ale poza obowiązkami, szukajmy tego, co daje nam szczęście i sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi.

Nie bierz opinii innych do siebie.

Krytyka może być naprawdę trudne do zniesienia, zwłaszcza gdy zależy Ci na tym, co ta osoba myśli o tobie i gdy szanujesz ich opinię. Ale zawsze pamiętaj, opinie nawet ważnych dla ciebie osób, to tylko opinie, nic więcej, i nie musisz ich brać do siebie. Najważniejsze jest to, żebyś była szczęśliwa. Rób to, co kochasz z uśmiechem. Od kiedy zaczęłam regularne ćwiczenia siłowe i zdrowo się odżywiam, czuje się silna i wypełniona energią. Nigdy nie czułam się lepiej. Jeżeli komuś to się nie podoba, to naprawdę ich problem. Jeżeli robisz coś, co ma dobry wpływ na ciebie i innych, musisz się nauczyć ignorować negatywne opinie innych ludzi.

Niektórzy ludzie po prostu nie zrozumieją.

Czasem, gdy ktoś nie ćwiczy lub nie je zdrowo, nie może zrozumieć, dlaczego ty to robisz. Są ludzie, którzy uważają, że trening siłowy nie jest dla dziewczyn. Ja się nie zgadzam, ponieważ uważam, że dziewczyny z odrobiną mięśni mają bardziej okrągłe kształty i jedzą więcej niż szczupłe modelki. Jest to o wiele zdrowszy wygląd. Kiedy zmienisz swoje życie, zwłaszcza kiedy wprowadzasz dużą zmianę, jesteś bardziej podatna na ataki. Ludzie, którzy cię znają, nie chcą, żebyś się zmieniała, nawet jeżeli to oznacza zmiany na lepsze dla ciebie. Pamiętaj, że prawdziwi przyjaciele będą cię wspierać niezależnie od twoich pozytywnych zmian, i znajdą się nowi przyjaciele, którzy podzielą twoje zainteresowania. Niektórzy nigdy nie zrozumieją, po prostu to zaakceptuj.

Nie odpowiadaj krytyką.

Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, gdy ma się do czynienia z negatywną osobą, jest odpowiedzieć na ich słowa. Jeśli ktoś krytykuje twój nowy sposób życia, nie odwracaj się i nie krytykuj ich, nawet jeśli bardzo byś chciała. Wystarczy uśmiechnąć się i podziękować za opinie, a następnie iść dalej swoją drogą. Nie schodź do ich poziomu. Jeśli trudno Ci nie zareagować, nie reaguj natychmiast. Daj sobie czas, zanim odpowiesz, aby emocje opadły. W ten sposób nie powiesz ani nie zrobisz niczego, czego możesz żałować.

Konstruktywne opinie.

Czasami krytyka może być rzeczywiście autentyczna, więc kiedy tak jest, wykorzystaj ją do poprawy samej siebie. Musisz ustalić, czy osoba, która cię krytykuje, chce ci pomoc, czy jest po prostu zazdrosna i niezadowolona z własnego życia. Jeśli uznasz, że jest po twojej stronie, Przemyśl co zostało ci powiedziane. Nie jesteśmy idealni, więc gdy krytyka pochodzi z właściwego miejsca i jest konstruktywna, może być dla nas korzystna.

Niestety zawsze znajda się negatywni ludzie, gotowi wydawać opnie na każdy. Czasami najbardziej negatywnymi osobami mogą być osoby najbliższe. Ty jesteś jedyną osobą, która wie, co przynosi ci szczęście. Nie przyjmuj się krytyką innych. To jedna z najważniejszych lekcji w życiu.

„Poczucie własnej wartości nie może być określane przez innych. Jesteś wartościowy, bo sam tak twierdzisz. Jeśli polegasz na innych w kwestii swojej wartości, to będą ich wartości". – Wayne W. Dyer
„Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji”. Steve Jobs

Monika

Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania

Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.