Jak się uchronić przed negatywną energią lub negatywnymi ludźmi

Obecna trudna sytuacje na świecie zaczyna wpływać negatywnie na wielu ludzi. Słyszę od wielu ludzi, że dociera do nich negatywna energia i nie wiedzą jak sobie z tą energią radzić.


Najważniejsze to pamiętać, że nawet w trudnej sytuacji są małe rzeczy, które możemy zrobić, aby pomóc sobie i ludziom, z którymi spędzamy czas poczuć się trochę lepiej.


Krok pierwszy: rozpoznaj, co sprawia, że czujesz się negatywnie. Czy jest to oglądanie wiadomości? Czy jakaś negatywna osoba, która dzwoni do Ciebie co pięć minut? Może Twoi współpracownicy ciągle rozmawiają o tym, jak źle się czują? Pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia jest rozpoznanie tego, co sprawia, że czujemy się źle lub negatywnie. Obecna sytuacja jest oczywistym powodem, ale są dodatkowe powody, które mogą dodawać stresu. Zadaj sobie pytania: co zwiększa mój stres, niepokój i co sprawia, że czuję brak energii?


Krok drugi: usuń lub zmniejsz czas spędzony na tych zajęciach, lub z negatywnymi ludźmi. Na przykład, jeśli oglądanie wiadomości wyczerpuje energię lub sprawia, że czujesz się negatywnie, oglądaj je tylko 10 minut dziennie. Jeśli krewna, z którą ostatnio dużo rozmawiasz, dołuje Cię, rozmawiaj z nią tylko raz na kilka dni. Naucz się mówić innym „nie” dla swojego dobra.


Krok trzeci: wyłącz powiadomienia w telefonie. Twój telefon powiadamia Cię o wielu rzeczach: nowa wiadomość, aktualne informacje ze świata, nowości na mediach społecznościowych ... wszystkie te notyfikacje są bardzo rozpraszające. W czasie kiedy próbujesz sobie poradzić z trudną sytuacją, mogą one dodać do problemu. Wyłącz je i przeglądaj telefon i aplikacje tylko wtedy, gdy będziesz na nie gotowa.


Krok czwarty: utwórz pozytywny nawyk, który pomoże Ci się „oczyścić” z negatywnej energii. Pomyśl o tym jak o duchowym prysznicu, w którym negatywna energia spływa z brudną wodą, a w zamian napełniasz się czystą, świeżą i jasną energią. Możesz oczyścić swoje myśli właśnie podczas prysznica, medytując nad zmianą sytuacji, lub na przykład przez pójście na spacer gdzie możesz użyć oddechu do oczyszczenia się z negatywnej energii: wydychając pozbywasz się złej energii, a wdychając przybierasz trochę pozytywnej.

Chroń swoją energię. To Twoja siła życiowa. Naucz się mówić „nie” sytuacjom i ludziom, którzy sprawiają, że źle się czujesz, a za to wykorzystaj swoją energię do zadbania o siebie i najbliższe Ci osoby, na których najbardziej Ci zależy.


#negatywnaenergia

Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.