Niefizyczne korzyści z ćwiczeń


Kiedy myślimy o korzyściach z ćwiczeń, to zazwyczaj najpierw przychodzi do głowy utrata tłuszczu, płaski brzuch, zmniejszenie talii. Ale ładny wygląd to nie jedyna korzyść regularnych ćwiczeń. Kiedy podnosi się nasz poziom wytrzymałości, tłuszcz się spala i rośnie nasza siła, w ciele zachodzą inne, bardzo korzystne zmiany.


I to te pozytywne zmiany często dodają motywacji, kiedy jest ona nam najbardziej potrzebna. Więc jakie korzyści (poza ładną sylwetką) dodają nam regularne ćwiczenia? Oto niektóre z nich.

Polepszenie zdrowia psychicznego


Ćwiczenia uwalniają endorfiny, dopaminę, serotoninę i inne hormony i substancje chemiczne, które działają uspokajająco na ciało i umysł. Dzięki temu poczujesz się szczęśliwsza i łatwiej ci będzie wrócić do ćwiczeń. Ruch jest naturalny dla naszego organizmu, dlatego tak dobrze się czujemy, kiedy się ruszamy.


Pewność siebie


Dzięki ćwiczeniom twoje ciało zmieni się na lepsze. Może uda ci się założyć ubrania, które zawsze lubiłaś, ale nie mogłaś do tej pory nosić. Z poprawą wyglądu zewnętrznego przyjdzie również wzrost pewności siebie.


Lepsze umiejętności społeczne


Kiedy wzrośnie samoocena, będzie ci wygodniej rozmawiać z ludźmi i poznawać nowe osoby. Będzie ci również łatwiej znaleźć osoby z podobnymi zainteresowaniami, co może pomóc w motywacji do ćwiczeń i innych zajęć. Szczególnie jeżeli oboje lubicie trenować lub jeżeli chodzicie razem na siłownię lub zajęcia grupowe.


Lepszy sen


Ćwiczenia pomagają nam lepiej spać. Zmniejszają poziom stresu, przez co powinnaś szybciej zasypiać, spać dłużej i lepiej. Lepszy sen oczywiście poprawia nasze ogólne zdrowie na wielu poziomach. Unikaj intensywnych ćwiczeń przed snem, bo mogą mieć odwrotny efekt.


Wyraźniejszy umysł


Endorfiny uwalniane podczas ćwiczeń i po ich zakończeniu mogą zwiększyć koncentrację i poprawiając pracę umysłu. Umysł staje się wyraźniejszy i łatwiej nam się skupić. Twoja pamięć się poprawi. I w niektórych przypadkach, kiedy ćwiczenia są wykonywane regularnie, zwiększy się ilość komórek mózgowych!


Dłuższe życie


Dzięki ćwiczeniom możemy spowolnić proces starzenia. Poza widocznymi, fizycznymi korzyściami, nasz umysł również będzie działał przez długie lata. Kiedy ćwiczymy, nasz mózg wytwarza substancje chemiczne, które zapobiegają jego degeneracji. Dzięki temu nasza pamięć będzie o wiele lepsza nawet kiedy się zestarzejemy.


Czy to was przekonało do regularnego ruchu? Mnie zdecydowanie tak!


Monika

Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania

Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.