Pokochaj swoje ciało


Od młodego wieku po dorosłe życie kobiety są niezadowolone ze swojego wyglądu. Walczą z genami, zmianami zachodzącymi w czasie ciąży i z odbiciem w lustrze. Zawsze jest coś do poprawienia. Nienawiść do twojego ciała nie musi być częścią bycia kobietą.


Był taki czas, kiedy sama nie lubiłam swojego ciała. Próbowałam różnych diet i treningów kardio, ale nic nie pomagało. Dopiero kiedy zaakceptowałam siebie, zrozumiałam, czego tak naprawdę moje ciało potrzebowało, żeby stracić niepotrzebne kilogramy, które na tym etapie mi już nie przeszkadzały. Zaczęłam jogę, regularne, zdrowe odżywianie (które było również smaczne), a po poznaniu mojego obecnego chłopaka, zafascynowałam się treningiem siłowym i jak dużo można zjeść, wyglądając i czując się świetnie. Zmiana wizerunku zajmuje czas. Oto kilka sposobów, żeby pomóc ci myśleć bardziej pozytywnie o swoim wyglądzie.

Zapomnij o tym, co myślą inni.

Nie możesz kontrolować opinii innych ludzi. A ich opinie często się zmieniają w zależności od najnowszej mody lub ich wartości. Nie pozwalaj, aby takie opnie miały wpływ na twoje szczęście i to jak się czujesz we własnej skórze. To twoja skóra, a nie ich! Są ludzie, którzy mówią mi, że jestem za chuda, i są tacy, którzy sądzą, że powinnam stracić kilka kilogramów. Czy za każdym razem, kiedy słyszę coś takiego, powinnam się czuć źle i nienawidzić togo, jak wyglądam? Oczywiście, że nie! Czuję się świetnie, mam mnóstwo energii i jestem zdrowa, co sprawia, że jestem bardzo zadowolona ze swojej sylwetki. Jeżeli świetnie się czujesz, nie musisz się zmieniać.

Znajdź swoje „dlaczego”

Określ, co jest dla ciebie ważne. Może to, czego naprawdę chcesz, to mieć więcej pewności siebie, mieć więcej energii lub czuć się dobrze, zamiast wyglądać szczuplej. Może chcesz być w stanie przeżyć cały dzień pracy pełna energii, której będziesz miała mnóstwo również wieczorem, żeby spędzić czas z dziećmi. Jeżeli wiesz, czego tak naprawdę chcesz, o wiele łatwiej jest to osiągnąć bez negatywnych myśli o swoim wizerunku.

Nie porównuj się z innymi

Okładki czasopism, gwiazdy i media społecznościowe sugerują ci, jak powinna wyglądać kobieta. Obiecują ci szczęście, jeśli będziesz wyglądać podobnie do nich. To oczywiście nie prawda. Zdjęcia są często retuszowane, a modelki wybierają najlepsze z setek zdjęć, zanim się nimi podzielą na mediach społecznościowych. Wiele z nich jest na tabletkach dietetycznych lub suplementach, które nie mają nic wspólnego ze zdrowiem. I wiele nie je zbyt dużo. Za ich uśmiechem kryje się często niezadowolenie. Używaj ich do motywacji, ale nie porównuj się do nich. Każda z nas jest inna, wiec zaakceptuj siebie taką, jaka jesteś.

Odkryj swoją pasję

Zamiast nienawidzić swojego ciała, zrób sobie przysługę i skup się na tym, co możesz zrobić, żeby coś zmienić. Następnie zrób tego jeszcze więcej! Właśnie dlatego uwielbiam trening siłowy; pozwala ci odkryć cudowne rzeczy, które twoje ciało może zrobić, niszczy narzucone ci ograniczenia i pomaga ci stać się najsilniejszą wersją siebie. Pozwala ci skupić się na tym, co potrafisz, a nie na tym, jak wyglądasz.

Nielubienie swojego wyglądu i ciągła krytyka samej siebie nie pomoże ci osiągnąć wielkich rzeczy w życiu i pięknej sylwetki. Zamiast tego pokochaj swoje ciało, daj mu to, czego potrzebuje i patrz, jak się zmienia.


Monika

Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania

Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.