Skuteczne kształtowanie sylwetki

Od długiego czasu kobiety na całym świecie potrzebowały zmiany wizerunku. Coraz częściej na instagramie i facebooku widzimy kobiety, które chcą budować mięśnie i siłę, które nie lubią czuć się ciągle głodne i wyglądać bardzo chudo. To bardzo dobra zmiana. Dla tych kobiet, które wciąż nie wiedzą jak osiągnąć zdrowy, silny i piękny wizerunek, oto kilka wskazówek.


Zmień sposób myślenia

Jeżeli zapytałabym cię dzisiaj czego chcesz bardziej: czuć się silnie i zdrowo, codziennie wypełniona energią, czy wyglądać szczupło, ale nigdy nie mieć na nic siły i ochoty, co byś wybrała? Wciąż widzę wiele kobiet, które mają obsesję na punkcie chudego wyglądu, kore uciekają się do niezdrowych środków, aby ten wygląd osiągnąć. Próbują wszelkiego rodzaju głodówek, tabletek odchudzających i nierealnych diet, żeby wyglądać jak chude modelki, które widzą w czasopismach, telewizji lub innych mediach. To nie jest zdrowe podejście do życia. Bycie bardzo chudą jest nie tylko niezdrowe fizycznie, ale i psychicznie. Kiedy zaczynasz podnosić ciężary na siłowni i regularnie ćwiczyć, twoje ciało się wzmacnia. Jeżeli twoim celem stanie się siła i energia, a nie „chudy” wygląd, prędzej czy później zaczniesz zauważać dobre zmiany w swojej sylwetce, jednocześnie czując się o wiele lepiej. Spraw, aby zdrowie było twoim pierwszym celem.

Szczupła sylwetka nie musi oznaczać głodówki

Wielu ludzi nadal uważa, że uzyskanie szczuplej sylwetki wiąże się z rygorystyczną dietą. To zdecydowanie nie prawda. Można stracić niezbędne kilogramy jedząc dużo zdrowych i smacznych posiłków. Twoje ciało potrzebuje niezbędnych składników odżywczych, aby metabolizm mógł zdrowo funkcjonować. W ten sposób będziesz miała więcej siły, żeby ćwiczyć i funkcjonować z dnia na dzień w pełni energii, a jednocześnie stracisz tłuszcz. Rygorystyczne diety, które ograniczają kalorie, mogą doprowadzić do spowolnienia metabolizmu, co oznacza, że kiedy wracasz do normalnego odżywiania, szybko odkładasz tłuszcz. Ponowne odbudowanie metabolizmu może potrwać długo. Im częściej probujesz rygorystycznych diet, tym bardziej szkodzisz twojemu ciału. Zamiast tego staraj się jeść zdrowo, gotuj jak najczęściej w domu i jedz wystarczająco, tak aby mieć energię.

Naucz się ćwiczyć mądrze

Nie polegaj na długich godzinach treningu kardio, aby spalić tłuszcz. Ćwiczenia takie jak tabata, czy HiiT (trening przedziałowy o wysokiej intensywności) polegający na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku z krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku lub przerwy, w równomierny sposób angażuje wiele mięśni naszego ciała. Dzięki temu przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia siłowe są również wspaniałym sposobem na spalenie tłuszczu, jeżeli wykonujesz je w odpowiedni dla ciebie sposób. Kiedy połączysz ćwiczenia siłowe i HiiT, spalisz tłuszcz nawet do 24 godzin po ćwiczeniach. To sprawia, że jest to znacznie bardziej wydajna forma ćwiczeń.

Trening siłowy może sprawić, że na początku zobaczysz wzrost kilogramów na wadze. W ogóle się tym nie przejmuj. To jest naturalne, ponieważ mięśnie zaczynają rosnąć. Wzrost wagi nie oznacza, że będziesz gorzej wyglądać, wręcz przeciwnie. Dla mnie trening siłowy to przede wszystkim trening pewności siebie i wewnętrznej siły. Uwielbiam mieć mięśnie i więcej kształtu i kocham poczucie energii i witalności. Wygląd zewnętrzny to nie wszystko. Dąż do tego, aby czuć się dobrze.

Monika


Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan Działania


Natural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.