Sposoby na spalenie tłuszczu i przyśpieszenie metabolizmu


Są ludzie, którzy mają bardzo szybki metabolizm, co oznacza, że ich ciała są bardzo skuteczne w spalaniu kalorii i pozbywaniu się tłuszczu. Jeżeli nie należysz do tych osób (tak jak ja), poniżej znajdziesz moje sposoby na przyspieszenie metabolizmu i spalenie tłuszczu.


Obwody


Obwód lub trening interwałowy to świetny sposób na przyspieszenie metabolizmu. Są to krótkie i intensywne treningi, w których wykonuje się jedno ćwiczenie po drugim przy niewielkim odpoczynku pomiędzy ćwiczeniami. Obwody pomagają podnieść tętno i utrzymać go w strefie spalania tłuszczu. Najlepszy efekt z tego rodzaju treningu jest spalanie kalorii przez wiele godzin po treningu. Chodzi o to, żeby ćwiczyć mądrze i skutecznie, tak żeby twoje ciało spalało tłuszcz, nawet kiedy nie ćwiczysz. Takie obwody zazwyczaj zajmują 10-15 minut (zobacz przykłady tutaj: ). Możesz dołączyć do wielu dziewczyn, które co miesiąc wykonują obwody z moim (darmowym) kalendarzem: (lub zapisz się tutaj, jeżeli chcesz otrzymać kalendarz w przyszłym miesiącu)


Trening siłowy


Mięśnie spalają tłuszcz i dlatego im więcej masz mięśni, tym lepszy będzie twój metabolizm. Najlepszym sposobem na zbudowanie masy mięśniowej jest trening siłowy. Nic się nie bój, kobietom budowanie mięśni nie przychodzi łatwo i na pewno nie będziesz wyglądać jak mężczyzna (zobacz to wideo). Możesz wykonywać trening siłowy regularnie i zbudować piękną, kobiecą sylwetkę. Z tego powodu mój program ćwiczeń zawiera trening siłowy – bo jest dla nas najlepszy.


Zawsze jedz śniadanie


Wielu ludzi opuszcza śniadanie, ponieważ nie mają czasu lub po prostu nie lubią jeść rano. Jednak śniadanie jest niezbędne do rozruszania metabolizmu po całonocnym poście. Jeśli nie masz ochoty na duży posiłek, zjedz trochę owoców lub przygotuj koktajl białkowy. Nawet coś małego pomoże w przyspieszeniu metabolizmu.


Nie ograniczaj kalorii do miniumum


Mała ilość kalorii spowoduje spowolnienie metabolizmu i utrzymanie tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach tkanka tłuszczowa może nawet wzrosnąć! Jeżeli jesz obecnie bardzo mało i chcesz schudnąć lub poprawić kondycję i zdrowie, najlepiej stopniowo dodaj więcej kalorii.


Jedz regularnie


W moim programie polecam jeść co kilka godzin. To dlatego, że regularne spożywanie posiłków o małych porcjach pomaga przyspieszyć metabolizm. Wiele osób pomija posiłki podczas diety w nadziei, że to pomoże im schudnąć. Jednak kiedy opuszczasz posiłek, twoje ciało przechodzi w tryb głodówki, a to oznacza, że następnym razem, kiedy zjesz twoje ciało spróbuje odłożyć jak najwięcej tłuszczu. Kiedy jesteś głodna masz większe szanse przejadania się lub jedzenia niezdrowych posiłków.


Dobry sen


Dobry sen jest bardzo ważny dla ogólnego zdrowia. Zły sen nie tylko ma wpływ na twój nastrój i produktywność, ale także wpływa na twój metabolizm. Badania pokazują, że ludzie, którzy mają problemy ze snem, mają trudności z regulowaniem poziomu cukru we krwi. Może to powodować częstsze uczucie głodu, co prowadzi do zwiększenia masy ciała. Odpoczynek i dobrze przespana noc (regularnie) jest bardzo ważny przy spalaniu tłuszczu. Przeczytaj jak dobrze spać w tym wpisie.


Mam nadzieję, że niektóre z tych sposobów będą dla ciebie pomocne!


Monika


Chcesz mieć zdrowsze nawyki? Pobierz Plan DziałaniaNatural, not tested on animals shampoo and conditioner I love and use all the time:

en_beautiful.png

Find me here:

  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Twitter - White Circle

DAIRY DETOX 7 DAYS

Some of the links on this website are affiliate links of which Monika Anna Sojka may recieve a commission from sales of certain items, but the price is the same for you.